Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

mury gotowe ale to był trudny rok ciężkiej pracy

Data dodania: 2014-06-15
wyślij wiadomość
Dalsza relacja z postępu prac.
blog budowlany - mojabudowa.pl
murowanie na cienką spoinę przy użyciu podajnika szło bardzo szybko
blog budowlany - mojabudowa.plna zdjęciu poniżej dokładniej widać przygotowane kotwy na słupy przy wejściu głównym do budynku
blog budowlany - mojabudowa.pl
praktycznie cała działka jest zastawiona materiałami na budowę domu
blog budowlany - mojabudowa.plpojawiły się pierwsze nadproża
blog budowlany - mojabudowa.pl
wizytacja gości na budowie umożliwiła zrobienie zdjęcia inwestorowi w akcji (chyba nieliczny z dowodów potwierdzający wykonywanie prac samodzielnie)
blog budowlany - mojabudowa.pl
przygotowania do sadzenia drzew rozpoczęte
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
niestety na wykonanie szalunku pod schody zabrało bardzo dużo czasu, powoli zakładany termin wykonania SSZ stawał się zagrożony.
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
niestety zbrojenie stropu zajęło prawie 2 miesiące w dniu dalszego zalewania schodów spadłem ze schodów na tyłach domu co wykluczyło mnie z dalszych działań na miesiąc. Jak się sypie to po całości wracając wieczorem potrąciłem sarnę i pozbawiłem się środka transportu na tydzień. Planem aby wykonać dach w tym roku mogłem dosłownie podetrzeć 4 litery.
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
wymierzyłem otwór pod schody mam nadzieje że trafiłem w odpowiednie miejsceblog budowlany - mojabudowa.pl
Krystian i Darek wielkie dzięki za pomoc przy zalewaniu stropu.
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
po lewej okno w górnej łazience, po prawej okna z głównej sypialni.blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
widok z okna największego pokoju na salon
blog budowlany - mojabudowa.plw między czasie tato dokonał kapitalnego remontu przyczepki
blog budowlany - mojabudowa.pl
osoba wykonująca poprzednio instalacje elektryczną była bardzo kreatywna blog budowlany - mojabudowa.pl
teraz przeprowadzka będzie nam niestraszna
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.plw październiku wykonaliśmy jeszcze wieniec do górnego dachu, niestety nie mam zdjęć z tego etapu. Wykonanie konstrukcji dachu niestety zostało przełożone na 2014.
blog budowlany - mojabudowa.pl

Okna drewniana typu euro i narastająca góra pytań

Data dodania: 2014-06-10
wyślij wiadomość
Czym sugerować się wybierając okna drewniane? Klejonka na mikrowczepy czy pełne drewno? Czytałem opinie, że w drewnie klejonym występuje mniej naprężeń. Jaki rodzaj drewna wybrać, co będzie najlepszy w celu ukrycia mikrowczepów sosna (raczej odpada) marenti +30% do ceny, a może dąb tylko nie wiem czy „mój” wykonawca oferuje to drewno? O ile więcej powinny kosztować okna dębowe?? Nie podjąłem jeszcze decyzji, co do koloru moich okien (bardzo mocno zastanawiam się nad białymi czy wtedy łączenia też są widoczne?? Za okno z litego drewna trzeba dopłacać, czy są tam jakieś inne aspekty poza wizualnymi przemawiające za wyborem litego. Producent opisuje, że okna malowane są farbami akrylowymi Teknos systemem hydrodynamiczny wysokociśnieniowym 120 bar – to dobrze czy słabo?? Co lepiej wybrać farbę RAL czy lazurem GORI (obecnie Teknos) a może sikkensem jest lepszy? Co będzie trwalsze i łatwiejsze w dalszej konserwacji?  Co powinienem wiedzieć o okuciach? Czy zastosowanie potrójnych ciepłych szyb wymaga większego profilu niż 68x78, może decydując się na ciepłe szyby warto też dopłacić do większego profilu 78 lub 88?  W jaki sposób konserwujecie swoje okna drewniane, czy nie żałujecie decyzji zakupu drewna zamiast PCV? Czy macie jakiś producentów godnych polecenia? Czy ktoś ma produkt od www.okna-pozorski.pl??, Słyszałem, że okna www.lepsy.pl są bardzo dobre, ale to spory kawałek drogi nad morze, więc i cena będzie zapewnie większa. Na tym etapie nie zagłębiam się za bardzo w rodzaje szyb, ciepłe ramki, przenikalności cieplne itp. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
2Komentarze
ekodom  
Data dodania: 2014-06-11 12:30:30
sprawdź ofertę okien drewniano-aluminiowych tam gatunek i gęstość drewna niema znaczenia ponieważ jest osłonię te aluminium od zewnątrz i nie podlega degradacji od warunków atmosferycznych zamiast dopłacać do drewna dopłać do osłony alu i będziesz miał okna na wieki .
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-11 13:01:47
wstępnie się oritntowałem to około 30% drożej niż drewniane, ale rozstrzał jest ogromny. Chciałem okna z listwami przymykowymi i ślemieniowymi więc alu odpada. Ogólnie za 17 okien (energooszczędnych) PCV 22-38tys z drewna 25-60tys.
odpowiedz
Odpowiedź do ekodom

Sterowniki ogrzewania firmy Tech.

Data dodania: 2014-06-10
wyślij wiadomość
http://techsterowniki.pl/
Dziś proszę o opinie na temat wyżej wymienionych sterowników. Firma na swojej stronie chwali się że są to najczęściej wybierane sterowniki w Polsce. Ciekawe czy znajdzie się jakiś blogers który zastosował ich produkty i może podzielić się cennymi uwagami. Rozważam zastosowanie ich produktów do sterowania cała instalacją grzewczą między innymi do sterowania kotłem z podajnikiem ST-480, regulatory pokojowe ST-280, siłowniki zaworów mieszających STZ-120, moduł Ethernet ST-500, moduł do kolektorów słonecznych. Chcę aby instalacja była na „wypasie” z pełną automatyką czujnikami pogodowymi itp. Co możecie poradzić? Wolał bym w tym celu zastosować produkty jednego producenta. Jeżeli macie u siebie sterowniki tej firmy lub innych producentów i możecie podzielić się cennymi uwagami będę wdzięczny.

Niech się mury pną do góry.

Data dodania: 2014-06-02
wyślij wiadomość
Wypadało by zacząć od omówienia wybranego materiału jego właściwościach i co mnie skłoniło do podjęcia takiej decyzji.
 
Padło na silikaty. Produkt jest wykonany z naturalnych surowców masy wapienno piaskowej więc  spełnia warunek na którym w szczególnym stopniu mi zależało (dzięki zawartości wapnia nie powinna rozwijać się pleśń grzyb ani inne porosty na ścianie). Obecnie mieszkam w wielkiej płycie z PRL i zauważyłem jaki problem stanowi walka z odprowadzeniem wilgoci z mieszkania. Zjawisko to nasila się dodatkowo gdy ściany są ocieplone grubą warstwą styropianu. Stawiając na „zdrowe ściany” wybrałem silikaty z ociepleniem z wełny.  Dodatkowo na plus tego materiału przemawia największa z wśród materiałów murowych akumulacja cieplna która powinna sprzyjać zwiększeniu bezwładności cieplnej pomieszczeń. Mówiąc po ludzku budynek powinien utrzymywać bardziej stałą temperaturę. Cegły te cechują się także największą izolacyjnością akustyczną więc bardzo dobrze nadają się do ścianek działowych. Najwyższa wytrzymałość na ściskanie, ale ten parametr ma małe znaczenie mało kto buduje 10 piętrowy domek jednorodzinny J. Pamiętam jak jeden z kierowców dostarczających ten towar stwierdził że z tego materiału się już nie buduje bo to jest g… zimne i ma duży współczynnik przenikania ciepła i trzeba ocieplać. Mogę tylko odpowiedzieć w następujący sposób iż materiały konstrukcyjne nawet o najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła (lambda) ma i tak kilkakrotnie gorsze parametry cieplne niż materiał termoizolacyjny do ocieplania ścian więc izolacja i tak będzie wymagana. Oczywiście można budować z komórkowego o większych grubościach , ale niesie to konieczność znalezienia dobrej ekipy która  zbuduje dom bez mostków termicznych. Z doświadczenia mogę dodać że warto wcześniej zorientować się w swojej okolicy jaki towar jest dostępny w jakiej cenie (wliczając w to koszty transportu) i na tej podstawie dokonać wyboru.
 
 
Bloczki betonowe w fundamencie murowałem na zwykłą zaprawę. Zajęło mi to zapewne znacznie więcej czasu niż wprawionemu murarzowi w zamian satysfakcja gwarantowana. J Ściany budynku jak zamierzałem tak zrobiłem, cienką spoiną. Warto było poświęcić więcej uwagi na pierwszą warstwę co ułatwia bardzo szybkie wznoszenie kolejnych warstw wszystkie błędy pierwszej warstwy mszczą się później, a tego materiału nie da się tak łatwo zeszlifować o kilka minimetrów jak betonu komórkowego. Przydatna jest długa poziomica, no a później oczywiście podajnik do kleju który znacznie przyspiesza pracę (o wiele szybciej niż zaprawa tradycyjna). Będę miał do sprzedania taki podajnik pod koniec bieżącego roku po wybudowaniu działówek. Nowy kosztuje około 400-500zł. Tata wprowadził modyfikacje umożliwiającą szybkie murowanie z bloczków o grubości 12 cm.
 
blog budowlany - mojabudowa.pl
Po  zdemontowaniu przegrody umożliwiającej rozprowadzanie kleju na ścianki działowe 12cm szerokość robocza wynosi 24cm
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
 Na fotce widać już kawałek ścian przy głównym wejściu do budynku oraz pręty zbrojeniowe dwóch słupów gdzie będą znajdować się schody. Pod oknami dałem zbrojenie wsporne co widać na dole zdjęcia, pręt fi 10 tak aby wychodził minimum 50cm poza krawędź okna z każdej strony. Ma to zapobiec powstawaniu ewentualnych pęknięć w tym miejscu. Pierwszy stopień schodów wykonałem z bloczków ułożonych w poprzek betonowych które pozostały. Na razie nic się nie dzieje ale odradzam takiego pomysłu myślę że w tym miejscu mogę mieć problemy z odpadającymi płytkami. Lepsze rozwiązanie to zapewne wylanie stopnia jako cały monolit, a jeszcze lepsze to np. wykonanie stopni z innego materiału np. ułożenie odpowiednich bloków kamiennych, cegieł klinkierowych, ładnej kostki brukowej.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Na ścianie zachodniej dokładniej widać miejsca ułożenia zbrojenia pod okiennego.
blog budowlany - mojabudowa.pl
północna część domu „tylna” w tej części będzie znajdowała się kotłownia, pralnio-suszarnia, pokój rodziców wraz z ich prywatna łazienką. Po prawej widać już zarys wejścia do toalety pod schodami.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Wyjście na taras i pustynie (kiedyś będzie tam ogród).  Na razie wszystko zastawione paletami aby mieć materiał na ściany pod ręką.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Mało estetyczna północna ściana, na koniec pracy zawsze pozostawało trochę kleju w dozowniku więc zacierało się wszelkie łączenia.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Na koniec widok na całość budynku. Zbliżała się zima więc szykowałem się do zakończenia prac. Plan zakładanych na rok 2012 udało się w pełni wykonać.
blog budowlany - mojabudowa.pl


 
2Komentarze
madic27  
Data dodania: 2014-06-08 12:21:10
są i pierwsze silikaty na swoim miejscu!gratuluję...
odpowiedz
Data dodania: 2014-06-10 18:29:58
wielkie dzięki, tak naprawdę to u mnie dach jest ukończony, ale nie na 90% jak u Was, a tylko na 15%, mam spore opóźnienia w pisaniu bloga - fajną macie dachówkę kojarzysz może, na jaki minimalny spadek dachu można ją stosować?
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
pruskinakaszubach
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 169999
Komentarzy: 86
Obserwują: 14
On-line: 9
Wpisów: 23 Galeria zdjęć: 253
Projekt SZACHULEC KASZUBSKI
BUDYNEK- dom wolno stojący , piętrowy bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Pomorskie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2016 marzec
2014 listopad
2014 październik
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 maj
2014 styczeń
2013 grudzień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu SZACHULEC KASZUBSKI:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 202
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 114
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
tarantula.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń